T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / ERDEMLİ - Barbaros Ortaokulu

Haberler

Kas

Bu topraklarda yeşerttiğin umut sonsuza dek yaşayacak...

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Türk milletinin kurtuluş ve varoluş mücadelesinin en büyük kahramanını, bağımsızlık ateşini yakan ebedi komutan, eşsiz devlet adamı büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK her zаmаn yüreğimiz de yаşаyаcаksın.

Kas

Okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Cumhuriyet'imizin 100. yılına iz bırakacak etkinlikler yapıldı. Bu kutlamada emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Ekm

Okulumuzda yüzüncü yıl çerçevesi kapsamında   çeşitli  etkinlikler  düzenlendi.

Ekm

Spor, büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden , hem de iyi bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından yararlı ve gereklidir. Bu nedenle Barbaros ortaokulu  ailesi olarak güne spor yaparak başlıyoruz.

Eyl

15 Temmuz, Türk Milletinin zor zamanlarda bir ve beraber olmanın hâlâ çok canlı olduğunun bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Öğrencilerimizde demokrasi, insan hakları, vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik, yurt bilinci gibi kavramların daha iyi anlaşılması adına 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı yapıldı. 

Tem

Haz

KARNE HEYECANI

Haz

7/A sınıfı öğrencilerimizden Bengisu ABAYLI,Tutku CANPOLAT,Havva Nur CANÇELİK’in Türkçe Dersi Proje Görevi kapsamında yoğun ve özverili çalışmalarının neticesinde  hazırladıkları “Barbaros Ortaokulu Okul Dergisi”ni sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz.İyi okumalar…

Nis

Mrt

ZEKA OYUNLARI TURNUVASI SONUÇLARI

Mrt

8.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE LİSELERİ TANITIM GEZİSİ

Mrt

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI

Mrt

12 MART İSTİKLAL MARŞI'IN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ PROGRAMI

Mrt

MATEMATİĞİ SEVİYORUM